Formulár na zber výtlačkov kuriérom je pre aktuálny zvoz uzatvorený.

Informácie o nadchádzajúcich zvozoch nájdete na našom Facebooku

Facebook

Ďakujeme za pochopenie.

Tento formulár je uzatvorený

Ako môžeš pomôcť aj ty?

V prvom rade najviac pomôžeš tým, že budeš dodržiavať preventívne opatrenia SR v súvislosti s COVID-19. A keď už budeš doma, tak môžeš pomôcť nášmu zdravotníckemu personálu ktorý to potrebuje.

Môžeš nám pomôcť finančne na našom transparentnom účte. Materiály na výrobu jedného štítu sú v rozmedzí 4 až 6 eur. Na tlačiarňach, ktoré momentálne používame, dokážeme vyrobiť jeden štít za hodinu. Za peniaze, ktorými nám prispeješ nakúpime materiály, na výrobu. Za zvyšné peniaze – ak to bude možné, zaobstaráme ďalšie tlačiarne.

Máš doma 3D tlačiareň? Najviac nám pomôžeš, keď začneš tlačiť náš model. Zabezpečíme dopravu tvojich výtlačkov k nám do dielne, štít zložíme a zašleme do zdravotníckeho zariadenia. Model na stiahnutie nájdeš tu: Stiahnuť model

Ak máš firmu alebo pracuješ vo firme, ktorá by chcela podať pomocnú ruku, môžeš nám zabezpečiť materiály (plastové hárky do štítov, tlačový materiál, molitan, gumičky), pomoc pri doprave do zdravotníckych zariadení alebo vrecko kávy, aby sme toho stihli viac 🙂

Pomôžeš nám aj obyčajným zdieľaním tohto webu aby sa dostal ku každému, kto si váži náš zdravotnícky personál.

ĎAKUJEME!

Pracujete v nemocnici alebo inom zdravotníckom zariadení a chýbajú Vám ochranné štíty?

Každý deň budeme dokončené štíty rozosielať do všetkých zariadení, ktoré o ne prejavia záujem. Nakoľko sú naše kapacity obmedzené, prosím napíšte v akom zariadení pracujete a koľko štítov by ste potrebovali.

Niečo o ochrannom štíte

Ide o jednoduchý model, ktorý dokáže vytlačiť takmer každá domáca 3D tlačiareň. Na tlačiarni tlačíme úchyt, ktorý je prepojený gumou v zadnej časti. Rám je polstrovaný pre pohodlné nosenie na dlhšiu dobu. Samotný kryt je uchytený pomocou dvoch šróbov a matiek. Šrób je zapustený do modelu a matka má vytlačený držiak, aby sa dal plast rýchlo a jednoducho vymeniť za nový. Ku každému štítu posielame aj niekoľko náhradných plastov.

O našom nápade

Že sú 3D tlačiarne užitočné nástroje sme sa už viackrát presvedčili. Najmä keď sa s nimi spoja dizajny výrobkov, ktoré sú nápomocné v aktuálnej situácii. Narazili sme na 3D model od mexického dizajnéra Gizeh Triana, ktorý zdieľal na facebooku. Model sme prekreslili tak, aby sa dal čo najrýchlejšie vytlačiť. Prvé prototypy sme odprezentovali a darovali niekoľkým zdravotníkom, aby ho vyskúšali v praxi. Nakoľko sa výrobok osvedčil, rozhodli sme sa ich vyrábať aj pre ostatných.

Štatistika

0
Dní beží náš projekt
0 +
Denná kapacita výroby
0 +
ľudí sa zapojilo

Otázky a odpovede

Na náš transparentný účet: SK73 8330 0000 0028 0178 6161

BIC/SWIFT kód: FIOZSKBAXXX

V prvom rade potrebuješ 3D tlačiareň a vhodný tlačový materiál. My používame PET-G a ASA filamenty. Neodporúčame PLA filament, nakoľko ma tendenciu sa lámať.

Plastovú fóliu – ideálne v rozmere A4 (210x297mm), do ktorej si urobíš dve dierky na šróby. My používame bežne dostupné kancelárske hárky, ideálne o hrúbke 300 mikrónov.

Na upevnenie použi gumený pás alebo iný elastický materiál, ktorý upevníš na zadnú časť. Ak plánuješ štít nosiť dlhšie, určite si po jeho vnútornom obvode pripevni molitan, či iný mäkký materiál.

Odkaz na stiahnutie modelu

V prvom rade ti chceme poďakovať za tvoju prácu. Bez teba by sme boli stratení.

Na tomto webe nájdeš registračný formulár, ktorým sa prihlásiš medzi zariadenia, ktoré náš štít potrebujú. Nevieme ti sľúbiť presný počet ani termín, avšak všetky vyrobené štíty posielame každý pracovný deň.

Napíš nám prosím na chate alebo cez kontaktný formulár. Budeme vďační za každú pomoc.

Napíš nám, prosím na chate alebo cez kontaktný formulár. Budeme vďační za každú pomoc.

Ak si jednotlivec, ktorý by chcel pomôcť s rozvozom, tak to prosím radšej nerob a #zostaňdoma. Hľadáme pomoc od malých, či veľkých dopravcov a nechceme, aby si kvôli nám porušoval štátom nariadené odporúčania.

Kontaktný formulár

Ak máš nejaké otázky tak nám napíš cez tento formulár alebo využi live chat na webe

Made with  by PlusSTUDIO.eu s.r.o. team